--- Pastýřský list otce biskupa Vojtěcha „Cestou světla“

"Milé sestry, milí bratři,
tento list jsem začal připravovat ještě před vypuknutím pandemie COVID-19 a přál jsem si vás v něm pozdravit na začátku velikonoční doby a povzbudit k radostnému a důvěrnému životu ve vzájemném společenství s Kristem, vítězem nad smrtí a zlem i v našem životě.

Mezitím se udály věci, které si vynutily mnohé zásadní změny v prožívání každodenních zvyklostí. Jak budou tyto změny trvalé a jestli se vše po čase vrátí k původnímu stavu, ví jen Bůh. Je však pravděpodobné, že mnoho věcí bude zcela jiných. Doba, která čeká před námi, přinese jedinečnou příležitost a možnost – vše otevřít Duchu Svatému. To bude náš úkol, na který se máme prožitím těchto Velikonoc připravit..."

CELÝ TEXT ke stažení a tisku

--- Duchovní krizová pomoc po telefonu

ČBK reaguje na tuto mimořádnou situaci a nabízí věřícím duchovní pomoc na telefonu po celé České republice. Na kněze, kteří se dali k dispozici na výzvu svých biskupů a jsou ochotni vykonávat tuto službu, se mohou obrátit všichni, kteří v době pandemie potřebují podporu nebo povzbuzení.

Kontakty na kněze v brněnské diecézi:

P. Mgr. Jindřich Kotvrda: 739 389 136 (9.00 – 17-00 hodin)
P. Mgr. Jan Pacner: 542 219 898 nebo 542 212 039 (9.00 –12.00 hodin)

Další podrobnosti zde

--- Projekt Velikonoce.cz

Nový projekt Velikonoce.cz přibližuje veřejnosti duchovní poselství Velikonoc. Uživatelé na webu mohou vyhledávat v nabídce podle jednotlivých dnů, podle věkového zaměření (pro děti, mládež, rodiny seniory), podle místa a podle formy.

V letošním roce můžete sledovat on-line duchovní programy, které nabízejí různá křesťanská společenství. Web nabízí materiály ve formě videa nebo textů, popř. odkazů na web. Najdete zde inspiraci k prožití velikonočního smíření s Bohem, ke křížovým cestám, k vedení domácí bohoslužby či tvoření. Můžete vyhledávat online bohoslužby, společné modlitby Denní modlitby církve – breviáře, různé druhy modliteb, ale také netradiční aktivity o Velikonocích. Uslyšíte krátká, či delší zamyšlení, nebo si přečtete rozjímání nad posledními slovy Krista na kříži, nebo biblické komentáře k úryvkům Písma svatého.

Přejeme vám, ať tyto jedinečné a neobvyklé Velikonoce prožijete naplno s Pánem i s těmi, kteří jsou s vámi spojeni jakýmkoliv způsobem.

Bc. Petra Dolíhalová, koordinátorka
R. D. Mgr. Roman Kubín, biskupský vikář pro pastoraci a vzdělávání