Originál k případnému tisku - zde

Pořad bohoslužeb v týdnu od 11.5 do 17.5.:

Omezení maximálního povoleného počtu osob na bohoslužbách je vládou od 11.5. stanoveno na 100 lidí – nadále zůstávají v platnosti hygienická opatření a dodržování 2m odstupu – což v praxi znamená, že v menších kostelích se nás vejde méně .

* Vás starší a nemocné, prosím, abyste byli ještě opatrní a svou účast na nedělních bohoslužbách zatím odložili. Nadále platí dispenz od účasti na nedělní mši.

* U vchodu bude připravená dezinfekce rukou. Před vstupem do kostela si vydesinfikujte ruce!

* V kostele prosím dodržujte minimální rozestupy dva metry mezi účastníky bohoslužeb (s výjimkou členů v rámci jedné domácnosti).

* Obsazujte jen každou druhou lavici a snažte se ji zaplnit členy jedné rodiny.

* Všichni účastníci bohoslužeb mají roušku vyjma okamžiku přijetí Eucharistie.

* Vynechává se pozdravení pokoje a žehnání se svěcenou vodou.

* Je omezen přístup věřících do dalších míst v kostele mimo hlavní bohoslužebný prostor.

Po každé mši (mimo neděle) bude hodinu příležitost přistoupit ke svátosti smíření.

* Středa Strážek 18:00 mše sv., sv. smíření od 18:30 do 19:30

* Čtvrtek Moravec 18:00 mše sv., sv. smíření od 18:30 do 19:30

* Pátek Bobrová 18:00 mše sv., sv. smíření od 18:30 do 19:30

* Sobota Bobrůvka 18:00 mše sv., sv. smíření od 18:30 do 19:00

* 6. neděle velikonoční Strážek 8:00 mše sv.
      Bobrová 11:00 mše sv.

Pravidla přistupování ke svátosti smíření: Pro dodržení hygienického odstupu je třeba zpovídat v kostele – v otevřeném prostoru. Z tohoto důvodu je nutné na svátost smíření čekat venku před kostelem.

Ke svátosti smíření v jednotlivých kostelích přicházejte, prosím, vždy spíše z místní farnosti.

o. Michael + 608 274 276

================================

14. květen 2020 - Den společné modlitby za lidstvo
Papežská rada pro mezináboženský dialog podpořila výzvu papeže Františka, aby se všichni věřící sjednotili v modlitbě, půstu a v konání dobrých skutků pro lidstvo, a to ve čtvrtek 14. května 2020. ... celý článek zde