ÚVODNÍ STRANA

Vítáme Vás na stránkách Farnosti Bobrová

Pořad bohoslužeb v týdnu od 21.11. do 28.11.

Originál k tisku ... zde
Kázání z nedělní mše ... zde
Neděle (21.11.):
             Strážek   8:00 mše svatá
             Moravec 9:30 mše svatá
             Bobrová  11:00 mše svatá
             Moravec  18:00 - 19:00 v zákristii prostor pro zpověď či rozhovor
                                                   a možnost tiché adorace v kostele

Pondělí :
             Mitrov 13:00 mše svatá
             Moravec 15:00  pohřeb p.Adolf Zeman

Středa:
             Moravec 17:00 "červená středa"
             Srážek 18:00 mše svatá

Čtvrtek:
             Moravec 18:00 mše svatá za zdravotníky

Pátek:
             Horní Bobrová 18:00 mše svatá

Sobota:
             Bobrůvka 18:00 mše svatá

Neděle (28.11.):
             Strážek   8:00 mše svatá
             Moravec 9:30 mše svatá
             Bobrová  11:00 mše svatá
             Moravec  18:00 - 19:00 v zákristii prostor pro zpověď či rozhovor
                                                   a možnost tiché adorace v kostele

* Příští neděli při bohoslužbách bude žehnání adventních věnců

* Po mši svaté je také možnost přistoupit (v zákristii) ke svátosti smíření.
   * Každý účastník bude mít ochranný prostředek dýchacích cest
   * Ve vnitřních prostorech budou dodrženy rozestupy alespoň 1,5 metru – s výjimkou členů domácnosti.
   * Účastníci si před vstupem do vnitřního prostoru dezinfikují ruce.
   * Zdržíme se: používání svěcené vody, podávání rukou při pozdravení pokoje

COVID

Předseda ČBK Jan Graubner: Nechte se z ohledu na ostatní očkovat

Přinášíme vám prohlášení olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera, předsedy ČBK, ke zhoršující se situaci pandemie covid-19 v naší zemi.

Počty nakažených covidem-19 rychle stoupají. Není to výzva ke strachu či panice, ale k větší důvěře v Boží ochranu a pomoc, na kterou ovšem můžeme spoléhat jen tehdy, pokud se snažíme vidět Božíma očima a plnit Boží přání. Snad je nová vlna pandemie výzvou k vážnému zamyšlení a lepšímu nasměrování našich životů. Snad je to pozvání k větší ohleduplnosti k druhým.

Vím, že téma očkování rozděluje společnosti a nechci přispět k ještě většímu rozkolu. Očkování není samospasitelné, ale jak je vidět z menšího procenta nemocných ve skupině očkovaných, je to nástroj, který pomáhá. Prosím ty, kteří mohou být očkovaní a zatím nejsou, aby se z ohledu na ostatní obyvatele nechali očkovat. Ty, kteří se nechali vystrašit, že se očkováním dopouští nějakého hříchu, ujišťuji, že to mohou udělat s čistým svědomím. Ty, kteří hájí svou svobodu stát na svém názoru, prosím, aby z lásky k druhým dobrovolně obětovali část své svobody pro společné dobro.

Děkuji všem, kteří se snaží o ohleduplnost k druhým nejen vlastním očkováním, ale i dodržováním hygienických předpisů na veřejnosti i v kostele. Není třeba být úzkostliví, ale ukáznění. Mezi tradiční skutky lásky v době adventní zařaďme i vlastní ukázněnost a ohleduplnost k druhým.

Všem přeji kousek radosti z dobrých skutků a z blízkosti Boha, kterou nabízí dobře prožitý Advent i svátky Narození Páně.

+Jan Graubner, předseda ČBK

Synoda

Promluva papeže Františka při zahajovací bohoslužbě.

Slovo otce biskupa Pavla Konzbula při bohoslužbě na zahájení
synodálního procesu v brněnské diecézi

Témata a otázky pro setkání v pracovních skupinkách

Kontakt na koordinátory:

Strážek
Marie Kulková
728 269 024‬
marie.kulkova@centrum.cz

Moravec
Lenka Brožová
776 022 073‬
lenka.brozova@ssgak.cz

Bobrová
Pavel Pejchal
pavel.pejchal@gmail.com

Zájemci o práci ve skupinkách - hlaste se prosím přímo koordinátorům ve své farnosti. Děkujeme.

Předpokládají se celkem 3 pracovní setkání, každé cca 1.5 hodiny. Velikost skupinek by měla být 5-8 lidí.

Různé

*  Vzhledem k částečnému výpadku příjmu farnosti, prosíme – ty, pro které je to možné – o zaslání přiměřeného finančního daru na běžný provoz farnosti.
Číslo účtu/kód banky:
   farnost Moravec: 1623550329/0800
   farnost Bobrová: 1623725379/0800
   farnost Strážek: 1623548309/0800
Jsme vděčni za každou formu podpory našich farností

Přehled některých možností jak žít Život křesťana v době karantény sestavili Olomoučtí bohoslovci (dokument v pdf zde). Je toho dost!